Якість доступу до Інтернету

Відповідно до п. 4 «Положення про якість телекомунікаційних послуг», затвердженого рішенням НКРЗ від 15.04.2010 № 174 оператори телекомунікацій зобов’язані щорічно проводити випробування показників якості телекомунікаційних послуг (далі — показників ЯТП), результати випробувань оформлювати відповідними протоколами та до 30 січня після звітного періоду надавати до НКРЗІ звіти за формою № 11–ЯТП.

Наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України «Про затвердження показників якості послуг із передачі даних, доступу до Інтернету та їх рівнів» від 28.12.2012 № 803, встановлені рівні показників якості послуг із передачі даних та доступу до Інтернету.

Рішенням НКРЗІ від 13.12.2016 № 660 затверджено Перелік показників якості телекомунікаційних послуг, рівні яких підлягатимуть  обов’язковому оприлюдненню операторами телекомунікацій у 2018 році.

Переліком визначено 5 показників якості послуг із доступу до Інтернету, серед яких 3 показники підлягають технічним вимірюванням, а саме:

  • відсоток успішних реєстрацій у мережі для послуг із доступу до Інтернету;
  • відсоток відмов реєстрації у мережі для послуг із доступу до Інтернету;
  • час затримки передачі даних в один бік для послуг із доступу до Інтернету.

Методи випробування якості послуг із передачі даних і доступу до Інтернету зазначені в СОУ 61–34620942–011:2012 „Телекомунікаційні мережі передачі даних загального користування. Телекомунікаційні послуги. Основні показники якості. Методи випробування”.

Підрозділ  УДЦР атестований на відповідні вимірювання та має: 

  • необхідне сертифіковане вимірювальне обладнання, що пройшло державну метрологічну атестацію;
  • атестовану методику виконання вимірювань, внесену до Державного реєстру методик;
  • кваліфікованих фахівців.

Вимірювання параметрів якості послуг із доступу до Інтернету здійснюються  відповідно до договорів з операторами телекомунікацій або за замовленням НКРЗІ.

Результати вимірювань оформлюються відповідними протоколами, які надаються оператору телекомунікацій або включаються до акту перевірки комісії Департаменту державного нагляду НКРЗІ.

Щодо послуг з вимірювання якості послуг із доступу до Інтернету звертайтесь у робочі дні з 9-00 до 17-00 (у п’ятницю до 16-00) за телефонами:

(044) 422-82-20 – Тимченко Сергій Сергійович

(044) 422-82-23 – Папка Іван Миколайович